Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

San Andreas Blu-ray Review

سان آندریاس نام گسل بسیار عظیمی در آمریکای شمالی و خلیج کالیفرنیاست. این فیلم بر پایه زلزله ای 9.5 ریشتری در طول این گسل ساخته شده است. کارگردان فیلم "براد پیتون" متولد سال 1978 در آمریکاست. دقیقاً هم سن هستیم! قبل از این من از این کارگردان فیلم "سفر ۲: جزیره اسرارآمیز" دیده بودم. که اتفاقاً در اون فیلم هم "دواین جانسون" معروف به "راک" بازی می کرد. (ازش خوشم میاد) سان آندریاس یک تریلر بی نظیر و در بسیاری از موارد چندین لول بالاتر از دیگر ساخته چند سال اخیر هالیوود بحساب میاد. (از نظر من) به عنوان مثال سکانس رستوران بالای هتلی در شهر لس آنجلس است که بیننده شاهد 5 دقیقه تصویر برداری بدون کات "یک تِک" بی نظیر در سینمایی مدرن هالیوود است. از حرکت دوربین در آسمان و ورود از پنجره رستوران تا شروع زمین لرزه و تمام ویرانی ها تا حرکت به سمت پشت بام و در نهایت سقوط از طبقات هتل همگی بدون کات تصویر برداری شده است! این سکانس بی نظیره, بی نظیر.... شک نکنید اگر این فیلم یک کارگردان مطرح هالیوودی ساخته بود در طول سال هرچی جایزه مربوط به تصویربرداری بود تقدیمش میکردن.

اگر سیستم درست و حسابی سینمایی دارید نسخه بلوری این فیلم یکی از توصیه های جدی من بحساب میاد(خوشبختانه فیلم توسط شرکت وارنر ریلیز شده و در نسخه بلوری مربوط به آمریکا ریجن کد هم نداره) اما قبل از خرید بریم ببینیم نسخه بلوری فیلم در صدا و تصویر چی برای گفتن داره.

برای تست این فیلم بلوری پلیر پایونیر BDP-LX88 انتخاب کردم. هرچی باشه من از طرفداران جدی ویدئو پلیرهای پایونیر هستم و حتی اگر OPPO 105D هم در مدار داشته باشم, نمی تونم از پایونیر به سادگی بگذرم. دیگر کامپوننت ها هم که شامل فوکال, یاماها,SVS, سامسونگ و کابل های بلندگو و اچ دی ام ای WireWorld میشد.

تصویر سان آندریاس بروی بلوری اگر یکی از بهترین های سال نباشه, جزو کارهای بسیار خوب بحساب میاد. تصویر کنتراست بسیار خوبی داره و این کیفیت در تمام صحنه های روشن و تاریک حفظ میکنه. سایه ها بسیار خوب دیده میشن و در سکانس های تاریک شاهد جزئیات کامل در تصویر هستیم.

وضوح کلی تصویر بسیار خوبه, پوست و بافت اشیاء طبیعی و با جزئیات بالا دیده میشه اما در سکانس های CGI مثل تخریب ساختمان ها یکم جزئیات بیشتری دوست داشتم ببینم! اصلا بد یا حتی کم نبود, فقط احساس می کردم میشه در این تصاویر جزئیات بیشتری دید.

رنگ ها بسیار درخشان, طبیعی و بدون اشباع هستن, یکی از بهترین نکات مثبت تصویر این فیلم همین رنگ است که خیلی خوب کار شده است. بنظرم عدم استفاده از فیلترهای رنگ مسخره باعث شده تصویر اینقدر طبیعی و لذت بخش دیده بشه.

یکم نویز پشه ای و کمی گرین در طول فیلم همراه بیننده هست که خیلی اذیت کننده نیست و میشه نادیدشون گرفت.

حجم بیت ریت تصویر هم بین 19 تا 26 مگابیت و متوسط 22 متغیر بود که بسیار ایده ال بحساب میاد. در کل در نسخه خانگی بلوری سان آندریاس شاهد تصویر بسیار مطلوبی هستیم.

نسخه سه بعدی فیلم هم مثل اکثر نسخه های خانگی احمقانه و بی ارزش بود و حتی یک خط هم ارزش نوشتن نداشت.

صدا: Dolby Atmos و Dolby TrueHD 7.1

بی شک این فیلم یکی از بهترین ها در نسخه خانگی دالبی است. در اولین تست های که از این فیلم گرفتم باورم نمیشد این صدارو از دالبی می شنوم! نزدیک ترین فیلمی که من در Dolby TrueHD شنیدم, از Resident Evil: Extinction که نمیدونم چرا ازش ننوشتم! و Transformers- Dark of the Moon بوده. این اواخر هم از Terminator Genisys صدای دالبی خیلی خوبی شنیدم. و سان آندریاس هم یکی از خوب های دالبی بحساب میاد.

این فیلم انگار ساخته شده تا تفاوت های صدای دالبی ادموس به نمایش بزاره, اون هم با بهترین کیفیت های ممکن در ورژن خانگی این فرمت. و نه مثل Transformers: Age of Extinction که در نسخه خانگی یک دنیا با آنچه ازش در IMAX شنیدم فاصله داشت! شرمنده گرگ راسل عزیز! تو بودی که قسمت های قبلی ترانسفورمرز میکس کردی و همشون رفرنس های من در تست سیستم هستن. اما چهارمی واقعاً در نسخه خانگی بد بود! من یکی از طرفدارهای گرگ پی راسل بزرگ هستم, و در دفعاتی هم که سن اندریاس تست می کردم به این فکر می کردم که اگر این فیلم گرگ راسل میکس میکرد یه جور دیگه این کار انجام میداد. که خواهم گفت.

بیت ریت صدا در این فیلم فوق العاده بالاست, میانگین بین 7.5 تا 10 مگابیت بر ثانیه, در لحظاتی که نمایش بیت ریت فعال کردم تا 12 مگابیت هم بالا رفت که کمتر این میزان از بیت ریت در صدا دیده بودم! توجه کنید در دی وی دی حجم بیت ریت تصویر بین 4.5 تا 8 مگابیت متغیر است.حالا یکم کمتر یا بیشتر و در نسخه های سوپر بیت تا 10 مگابیت هم بیت ریت تصویر بالا میرفت. صدا هم که در نسخه دالبی 448 کیلوبایت و در dts استاندارد 754 کیلوبایت بود. در نسخه های سوپر بیت که همگی صدای دی تی اس داشتن حجم بیت ریت 1509 کیلوبایت بود که میشه 1.5 مگابیت که حجم بسیار بالای برای آن زمان بحساب میامد. اینجا ما داریم صحبت از 7.5 تا 12 مگابیت بر ثانیه در صدا می کنیم که برای صدا وحشتناک بالاست! 

صدا در بلوری سن آندریاس فوق العاده شفاف و کریستالی شنیده میشه و غیر قابل باور برای نسخه دالبی است!

افکت ها در حد خوبی کانالیزه هستن, گرد و خاک ناشی از تخریب ها به زیبایی در بین چهار کانال ساراند چرخش دارن. اجسام در پشت سر و بین کانال ها خرد میشن و به سمت هم پرتاب میشن. شعله های آتش از کانال های ساراند چرخشی حرکت میکنن که حس متفاوتی از صحنه به بیننده منتقل میکنن.

دیالوگ فوق العاده قوی شفاف و جلو شنیده میشه حتی در سکانس های اگشن که حجم موزیک و افکت ها بسیار سنگین و بالاست دیالوگ عالی شنیده میشه.

 موزیک متن فیلم بسیار ارکسترال و تاثیرگذار در کانال های اصلی اجرا میشه و از کیفیت های صدای این فیلم بحساب میاد.

صدای کانال LFE بی نظیر عالیه! دالبی داره یکی از ضعف های بزرگش که کانال باس بود در نسخه ای جدید کاملا برطرف میکنه و به کیفیت های dts نزدیک و در مواردی رقیب آن میشه. در این فیلم هم صدای فرکانس پایین بسیار عالی بود. افکت های فرکانس پاییت از کف شنیده میشن, مخصوصاً در لحظاتی که زمین لرزه اتفاق میوفته افکت های مربوط به تخریب و شکافت زمین از کف سالن می شنوید.

بهترین سکانس برای تست کیفیت صدای این فیلم سکانسی که سه بازیگر نوجوان فیلم وارد ورودی شهر میشن, لحظه ای که زمین لرزه شروع میشه زمین زیر پاتون موج برمیداره و لود بسیار سنگینی احساس می کنید, این صحنه یکی از لحظاتی که پیک های سنگین اونجور که دوست دارم می شنوم و بعد تخریب ها و ریختن آوار ساختمان ها به پایین اوج کیفیت دالبی ادموس در این فیلم است.

صدای فیلم به شدت به کانال های حقیقی صدا وابسته است که همین باعث شده قدرت DSP صدا کمی کم بشه! من دوست داشتم کمی دست به دست کانال ها در فضاهای مجازی بیشتر بود, اما در این فیلم خیلی همه چیز واقعی بود. این ضعف نیست, سلیقه کارگردان و میکس کننده صداست که اتفاقاً زیاد هم اذیت کننده نیست.

یادتون هست گفتم اگر گرگ راسل این فیلم میکس میکرد یک جور دیگه این کار انجام میداد؟ گرگ راسل تخسس عجیبی در ایجاد پیک های لحظه ای و شوک آور به بیننده داره, که سن آندریاس این پیک های لحظه ای که حجم بالای از افکت هارو در کانال ها تخلیه کنه نداشت, به جزء همان صحنه ورود بچه ها به شهر, اما در طول فیلم حجم یک نواختی از افکت های فرکانس پایین می شنویم که فقط حجم و شدتشون کم و زیاد میشه و این باعث میشه پیک های لحظه ای سنگین که من دوست دارم کمتر در این فیلم بشنوم! اما این اصلا ضعف بحساب نمیاد و همانطور که گفتم سلیقه و تکنیک صداگذار این فیلم است.

در کل بلوری سن آندریاس یکی از بهترین های تست صداست و من ازش لذت بردم.

تصویر

صدا

نظرات   

 
+5 #41 بهرنگ در تاریخ: شنبه 10 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
نقل قول از جمشید:
آقای برزین نظر شما در باره بلندگوهای فول رنج چیه؟


هیچ نظری ندارم!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #42 جمشید در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 02:11 ق ظ
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از جمشید:
آقای برزین نظر شما در باره بلندگوهای فول رنج چیه؟


هیچ نظری ندارم!


ما دوست داریم نظر شمارو در رابطه با کامپوننت های مختلف بدونیم!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+7 #43 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ق ظ
نقل قول از جمشید:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از جمشید:
آقای برزین نظر شما در باره بلندگوهای فول رنج چیه؟


هیچ نظری ندارم!


ما دوست داریم نظر شمارو در رابطه با کامپوننت های مختلف بدونیم!


عزیزم واقعا من تجربه خاص و قابل توجه ای در باره این نوع درایورها ندارم.

دوست هم ندارم یکسری داده های گوگلی بهت بدم. من باید با هر سیستمی کار کنم تا در موردش نظر بدم، فول رنج ها برای بازی هستن و نه برای بازسازی فضای واقعی موزیک برای همین من وقتمو برای کارهای جدی تری اختصاص میدم.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
-8 #44 سعید در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ق ظ
جناب برزین با اجازتون توضیحات یکی از دوستان در مورد فول رنج ها می ذارم شاید بدرد کسی بخوره:

یه قطعه هیچوقت نمیتونه تمام بازه فرکانسی حدود 10 اکتاو رو پخش کنه. یه جای کار می لنگه.اسپیکر یعنی compromise.مصال حه.یه چیزی بهتر میشه یه چیز دیگه خراب میشه.یه جور بالانس باید برقرار بشه.
نمیشه یه قطعه ای 30 هرتز رو پخش کنه. یعنی 30 بار در ثانیه حرکت پیستونی بکنه. یعنی هر 33 میکرو ثانیه یه بار حرکت عقب و جلو داشته باشه بعد بخواد 14 کیلوهرتز هم پخش کنه! اینا با هم جور در نمیاد.
البته فول رنج های خیلی خوبی با مگنت های فوق قوی که معمولا فیلدکویل هستن مثل Voxativ هم هستن که میگن پوز اسپیکرهای 40-50 هزار دلاری هم زدن و میتونن اینکار بکنن که من تجربه شنیدنش نداشتم و باهاشون کار نکردم شاید تونستن باشه تکنولوژی آلمانه نمیدونم. شاید اون قطعه در تست sweep که توالی فرکانسی وجودداره بتونه 40 رو پخش کنه و 20 کیلوهرتز هم پخش کنه ولی مگه درموزیک توالی و نظم وترتیبی وجود داره؟ مگه موزیک که دریک لحظه فرکانس 50 هرتز داره و بلافاصله یه فرکانس 10 کیلوهرتز از کسی اجازه میگیره؟ این تداخل باعث میشه قطعه در حالیکه که هنوز از فرکانس 50 هرتز در حالت ارتعاش هستند و داره تقلا میکنه به حالت سکون برسه، فرکانس 10 کیلوهرتز هم بهش اعمال بشه! نتیجه میشه اینکه دیافراگم حتی به سکون نزدیک هم نشده و فرکانس جدید رو گرفتهو اینرسی حرکتی فرکانس قبلی درش ذخیره بودهو خنثی نشده بر اثر فرسایش با مقاومت سوراند و بخش تعلیق قطعه نتیجه این تداخل یعنی دیستورشن. به نظرم من فول رنج ها کامل نیستن. دلیلش هم محدودیت های فیزیک هست. یه فول رنج با ووفر میتونه کامل بشه. مثلا روی 200 هرتز که کراس بشه. یه بار عظیم از دوشش برداشته شده. ببینید اینجوری نیست که تو پاسخ فرکانسی هر فرکانس یه وزن و مقدار و عیار یکسان با بقیه داشته باشه. فرکانس های پایین تر وزن بیشتری دارن. بخاطر طول موج بلندتر و میزان جابجایی بیشتری که دیافراگم انجام میده. اگر ما بیایم 40 هرتز تا 200 هرتز از دوش یه فول رنج برداریم ما 160 هرتز از دوشش برداشتیم ولی این 160 هرتز با 160 هرتز مثلا 10000 هرتز تا 10160 هرتز متفاوته! ما از 40 هرتز تا 200 هرتز یعنی حدود 2.5 اکتاو صدا از عهده این قطعه برداشتیم!ولی از 10 کیلو هرتز تا 10.160 کسری از یک اکتاو
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+6 #45 وحيد در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 01:11 ب ظ
دو قسمت آخر، سري فيلمهاي Resident Evil اورجينال رو تست گرفتم اما تنها چيزي كه نظرم رو گرفت تصوير فوق العاده و موسيقي متن كه كار كمپاني TomAndAndy بودند به خصوص آهنگ زير :

TomAndAndy-Flying

Flying خالي، Flying Trough The Air كه كار همين موزيسين تو همين فيلم هست منظورم نيست.
اين فيلم ها يك زماني از شاخص هاي صدا و تصوير وبسايت بودند ، قسمت آخر هم قرار بوده 2014 بياد اما كمپاني سوني سال 2017 رو اعلام كرده، خودم هم تعجبم كه كمپاني سوني رو قسمت آخر چه حسابي باز كرده ؟!!!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+5 #46 صادق در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 03:11 ب ظ
نقل قول از وحيد:
دو قسمت آخر، سري فيلمهاي Resident Evil اورجينال رو تست گرفتم اما تنها چيزي كه نظرم رو گرفت تصوير فوق العاده و موسيقي متن كه كار كمپاني TomAndAndy بودند به خصوص آهنگ زير :

TomAndAndy-Flying

Flying خالي، Flying Trough The Air كه كار همين موزيسين تو همين فيلم هست منظورم نيست.
اين فيلم ها يك زماني از شاخص هاي صدا و تصوير وبسايت بودند ، قسمت آخر هم قرار بوده 2014 بياد اما كمپاني سوني سال 2017 رو اعلام كرده، خودم هم تعجبم كه كمپاني سوني رو قسمت آخر چه حسابي باز كرده ؟!!!


واقعا هم لذت دیدن نسخه های اورجینال در بعضی موارد فقط بخاطر صدا و تصویر و همچنین حس اصل بودن و متفاوت بودن فیلم هست :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #47 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ب ظ
[quote name="سعید"]

عزیز وارد این بازی ها نشید. چیزی به لول شنیداری شما اضافه نمیکنه.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+3 #48 ارسلان در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ب ظ
نقل قول از وحيد:
دو قسمت آخر، سري فيلمهاي Resident Evil اورجينال رو تست گرفتم اما تنها چيزي كه نظرم رو گرفت تصوير فوق العاده و موسيقي متن كه كار كمپاني TomAndAndy بودند به خصوص آهنگ زير :

TomAndAndy-Flying

Flying خالي، Flying Trough The Air كه كار همين موزيسين تو همين فيلم هست منظورم نيست.
اين فيلم ها يك زماني از شاخص هاي صدا و تصوير وبسايت بودند ، قسمت آخر هم قرار بوده 2014 بياد اما كمپاني سوني سال 2017 رو اعلام كرده، خودم هم تعجبم كه كمپاني سوني رو قسمت آخر چه حسابي باز كرده ؟!!!


واقعا نسخه اورجینال یه چیز دیگه است.

ببخشید نسخه های شما برای آمریکاست یا اروپا؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
-6 #49 سعید در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ب ظ
نقل قول از بهرنگ:
[quote name="سعید"]

عزیز وارد این بازی ها نشید. چیزی به لول شنیداری شما اضافه نمیکنه.

کدوم بازی ها؟ :-| من فقط نقل قول کردم. متوجه حرف شما نشدم
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+8 #50 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ب ظ
نقل قول از سعید:
نقل قول از بهرنگ:
[quote name="سعید"]

عزیز وارد این بازی ها نشید. چیزی به لول شنیداری شما اضافه نمیکنه.

کدوم بازی ها؟ :-| من فقط نقل قول کردم. متوجه حرف شما نشدم


بازی فرکانسی!

نقل قول نکنید, حتی از من.

صدا و تصویر در واقعیت تجربه کنید :)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
-9 #51 سعید در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 05:11 ب ظ
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از سعید:
نقل قول از بهرنگ:
[quote name="سعید"]

عزیز وارد این بازی ها نشید. چیزی به لول شنیداری شما اضافه نمیکنه.

کدوم بازی ها؟ :-| من فقط نقل قول کردم. متوجه حرف شما نشدم


بازی فرکانسی!

نقل قول نکنید, حتی از من.

صدا و تصویر در واقعیت تجربه کنید :)


ببخشید شما همچین می گی "حتی از من" که اگر کسی ندونه فکر می کنه شما چه وزنه بزرگی در صدا هستید در دنیا. شما هم یکی هستید مثل من و همه علاقمندای دیگه. نه؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+9 #52 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 05:11 ب ظ
نقل قول از سعید:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از سعید:
نقل قول از بهرنگ:
[quote name="سعید"]

عزیز وارد این بازی ها نشید. چیزی به لول شنیداری شما اضافه نمیکنه.

کدوم بازی ها؟ :-| من فقط نقل قول کردم. متوجه حرف شما نشدم


بازی فرکانسی!

نقل قول نکنید, حتی از من.

صدا و تصویر در واقعیت تجربه کنید :)


ببخشید شما همچین می گی "حتی از من" که اگر کسی ندونه فکر می کنه شما چه وزنه بزرگی در صدا هستید در دنیا. شما هم یکی هستید مثل من و همه علاقمندای دیگه. نه؟


من یه فانوس باشم که فقط راه نشون میدم برام کافیه :)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+9 #53 گمینی در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 08:11 ب ظ
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+9 #54 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 09:11 ب ظ
نقل قول از گمینی:
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد


نکته جالبش انتخاب برند فوق محبوب من ESOTERIC و دموی اورست با یکی از بدنام ترین برندها در کنار جی بی ال بود!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+7 #55 گمینی در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 09:11 ب ظ
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد


نکته جالبش انتخاب برند فوق محبوب من ESOTERIC و دموی اورست با یکی از بدنام ترین برندها در کنار جی بی ال بود!


چرا ویتوس نمیگی
من یکی فکرشو هم نمی کنم ویتوس با هورن جی بی ال چه صدای بدی میتونه داشته باشه ;-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+8 #56 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
نقل قول از گمینی:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد


نکته جالبش انتخاب برند فوق محبوب من ESOTERIC و دموی اورست با یکی از بدنام ترین برندها در کنار جی بی ال بود!


چرا ویتوس نمیگی
من یکی فکرشو هم نمی کنم ویتوس با هورن جی بی ال چه صدای بدی میتونه داشته باشه ;-)


ویتوس از پس کات های کراس اور اورست خیلی خوب برمیاد. اتفاقاً کاملا انتخای هوشمندانه ای برای جبران ضعف کراس اور اورست هست :)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+9 #57 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
دوستان اینم دوتا عکس از این دمونقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+3 #58 ارسلان در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
آقای برزین چطوری در نظرات عکس گذاشتید؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+7 #59 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
نقل قول از ارسلان:
آقای برزین چطوری در نظرات عکس گذاشتید؟


گزینه چهارم از سمت چپ بزنید و بعد آدرس عکس وارد کنید
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+3 #60 ارسلان در تاریخ: یکشنبه 11 بهمن 1394 ، ساعت 10:11 ب ظ
نقل قول از ارسلان:
نقل قول از ارسلان:
آقای برزین چطوری در نظرات عکس گذاشتید؟


گزینه چهارم از سمت چپ بزنید و بعد آدرس عکس وارد کنید


امکان خیلی جالبی است
ممنون
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #61 یعقوب در تاریخ: دوشنبه 12 بهمن 1394 ، ساعت 01:11 ب ظ
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد


نکته جالبش انتخاب برند فوق محبوب من ESOTERIC و دموی اورست با یکی از بدنام ترین برندها در کنار جی بی ال بود!


چرا ویتوس نمیگی
من یکی فکرشو هم نمی کنم ویتوس با هورن جی بی ال چه صدای بدی میتونه داشته باشه ;-)


ویتوس از پس کات های کراس اور اورست خیلی خوب برمیاد. اتفاقاً کاملا انتخای هوشمندانه ای برای جبران ضعف کراس اور اورست هست :)


سلام آقای برزین
امکانش هست در مورد نقص این کراس اوری که فرمودید توضیح بیشتر بدین؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #62 بهرنگ در تاریخ: دوشنبه 12 بهمن 1394 ، ساعت 04:11 ب ظ
نقل قول از یعقوب:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از گمینی:
برند JBL در یک حرکت بسیار جالب و متفاوت بلندگوی مدل اورست این شرکت در نمایشی در ژاپن با 10 برند مطرح در زمینه آمپلی فایر دمو کرده تا به ژورنالیست های منتقد این کشور ثابت کنه اورست با رنج گسترده ای از تولیدات های اند قابلیت مچ شدن را دارد


نکته جالبش انتخاب برند فوق محبوب من ESOTERIC و دموی اورست با یکی از بدنام ترین برندها در کنار جی بی ال بود!


چرا ویتوس نمیگی
من یکی فکرشو هم نمی کنم ویتوس با هورن جی بی ال چه صدای بدی میتونه داشته باشه ;-)


ویتوس از پس کات های کراس اور اورست خیلی خوب برمیاد. اتفاقاً کاملا انتخای هوشمندانه ای برای جبران ضعف کراس اور اورست هست :)


سلام آقای برزین
امکانش هست در مورد نقص این کراس اوری که فرمودید توضیح بیشتر بدین؟


سلام عزیز

جی بی ال در اورست ها تا مدل DD6500 از کراس اوری استفاده می کرد که بخشی از فرکانس های پایین حذف می کرد! چراشو من درست نمیدونم. به همین دلیل نمیشد این بلندگو با رنج گسترده ای از آمپلی فایرها ستاپ کرد. خود جی بی ال در کنفرانس ها میگفت این کار می کنیم تا صدای خروجی یکدست تری داشته باشیم! و یا همچینی چیزی....

در مدل 6700 این کات های اضافی فرکانسی اصلاح کرده و حالا داره خودشو با رنج گسترده ای از آمپلی فایرها به نمایش میزاره.

من همین اندازه میدونم
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+2 #63 دوران در تاریخ: سه شنبه 13 بهمن 1394 ، ساعت 03:11 ق ظ
این بلندگوی اورست 180 کیلو وزن داره :eek:
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #64 شروین در تاریخ: سه شنبه 13 بهمن 1394 ، ساعت 05:11 ب ظ
سلام

من تصمیم دارم بلندگوی مانیتور اودیو بخرم.... از نظر دوستان کارشناس بلندگوی خوبی هست و ارزش خرید داره؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #65 مهران در تاریخ: سه شنبه 13 بهمن 1394 ، ساعت 07:11 ب ظ
نقل قول از شروین:
سلام

من تصمیم دارم بلندگوی مانیتور اودیو بخرم.... از نظر دوستان کارشناس بلندگوی خوبی هست و ارزش خرید داره؟


بلندگوی بسیار خوبی مخصوصا از لحاظ کیفیت ساخت عالیه
تو خریدش شک نکنید
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #66 شروین در تاریخ: سه شنبه 13 بهمن 1394 ، ساعت 08:11 ب ظ
نقل قول از شروین:
سلام

من تصمیم دارم بلندگوی مانیتور اودیو بخرم.... از نظر دوستان کارشناس بلندگوی خوبی هست و ارزش خرید داره؟


آقای برزین نظر شما در رابطه با خرید بلندگوی مانیتور اودیو چیه؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #67 بهرنگ در تاریخ: سه شنبه 13 بهمن 1394 ، ساعت 08:11 ب ظ
نقل قول از شروین:
نقل قول از شروین:
سلام

من تصمیم دارم بلندگوی مانیتور اودیو بخرم.... از نظر دوستان کارشناس بلندگوی خوبی هست و ارزش خرید داره؟


آقای برزین نظر شما در رابطه با خرید بلندگوی مانیتور اودیو چیه؟


من تا حالا هیچ نارضایتی از طرف مخاطبینی که بهشون این برند پیشنهاد کردم نداشتم.... به نسبت قیمت خوبه.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #68 عرفان در تاریخ: پنج شنبه 15 بهمن 1394 ، ساعت 08:11 ق ظ
نقل قول از بهرنگ:

البته اکثر کمپانی های آمریکایی نسخه های بدون ریجن عرضه میکنن که خیلی عالی. اون عنوان های هم که ریجن دارن باید از اروپا بخرید.
فعلا برای شروع شمارو درگیر تفاوت ها نمی کنم.
با من یا خود آقا داوود لیست خریدهاتون چک کنید مشکلی پیش نمیاد :)

لطفادرباره تفاوت کیفت ریجنها هم توضیح بدید آیا در سورس متفاوتن
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #69 بهرنگ در تاریخ: پنج شنبه 15 بهمن 1394 ، ساعت 12:11 ب ظ
نقل قول از عرفان:
نقل قول از بهرنگ:

البته اکثر کمپانی های آمریکایی نسخه های بدون ریجن عرضه میکنن که خیلی عالی. اون عنوان های هم که ریجن دارن باید از اروپا بخرید.
فعلا برای شروع شمارو درگیر تفاوت ها نمی کنم.
با من یا خود آقا داوود لیست خریدهاتون چک کنید مشکلی پیش نمیاد :)

لطفادرباره تفاوت کیفت ریجنها هم توضیح بدید آیا در سورس متفاوتن


در مطالب قدیمی تر سایت بسیار در باره این موضوع صحبت کردم. مثل این یکی:
htcenter.ir/.../253-uk-skyfall

بله در مواردی در سورس هم متفاوتن
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+2 #70 طاهر در تاریخ: سه شنبه 20 بهمن 1394 ، ساعت 12:11 ب ظ
سلام خدمت دوستان عزیزم
خوشحالم که باز هم یکی از نقدهای زیبای دوست خوبم آقای برزین عزیز رو خوندم و لذت بردم.
امیدوارم که همه دوستان خوبم همیشه موفق باشند.
:roll:
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #71 مهدی در تاریخ: سه شنبه 18 خرداد 1395 ، ساعت 09:03 ق ظ
با سلام
جناب برزین لطفا توضیح بدید بلوریهای نسخه آمریکا بهترن یا اروپا؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #72 بهرنگ در تاریخ: سه شنبه 18 خرداد 1395 ، ساعت 03:03 ب ظ
نقل قول از مهدی:
با سلام
جناب برزین لطفا توضیح بدید بلوریهای نسخه آمریکا بهترن یا اروپا؟

سلام

در اکثر موارد تفاوت ها زیاد نیست.
اما در برخی موارد مثل این یکی

htcenter.ir/.../253-uk-skyfall

دستکاری های انجام میشه که گاه خوب و گاهی بد در میاد.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #73 hasani در تاریخ: شنبه 16 تیر 1397 ، ساعت 05:04 ق ظ
سلام. منظور از نسخه REMASTERED یک فیلم چیه؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #74 بهرنگ در تاریخ: شنبه 16 تیر 1397 ، ساعت 03:04 ب ظ
نقل قول از hasani:
سلام. منظور از نسخه REMASTERED یک فیلم چیه؟


به این معنی که نسخه نگاتیو فیلم دوباره اسکن دیجیتال می شود, و در مراحل DI اصلاح رنگ, نور...تصحیح می شود و همچنین لرزش تصویر, پرش و هرگونه اشکال دیگری از فیلم گرفته می شود.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #75 hasani در تاریخ: یکشنبه 17 تیر 1397 ، ساعت 08:04 ق ظ
پس با این اوصاف میشه گفت نسخه REMASTERED بهترین نسخه از یک فیلم است. من فیلم playtime 1967 نسخه بلوری از کمپانی Criterion رو دیدم که REMASTERED نبود... اما نسخه REMASTERED اون رو هم دیدم که واقعاً بهتر بود!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #76 بهرنگ در تاریخ: یکشنبه 17 تیر 1397 ، ساعت 03:04 ب ظ
نقل قول از hasani:
پس با این اوصاف میشه گفت نسخه REMASTERED بهترین نسخه از یک فیلم است. من فیلم playtime 1967 نسخه بلوری از کمپانی Criterion رو دیدم که REMASTERED نبود... اما نسخه REMASTERED اون رو هم دیدم که واقعاً بهتر بود!


مراحل بازسازی فقط برای نسخه های قدیمی انجام می شود.

نسخه های دیجیتال فقط در DI اضلاح رنگ و نور و دیگر پارامترهای تصویر روشون انجام می شود.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
0 #77 hasani در تاریخ: یکشنبه 28 مرداد 1397 ، ساعت 05:05 ب ظ
چرا بعضی از فیلم ها تصاویرشون با هم فرق میکنه؟ مثل این دو تصویر که تصویر مربوط به فیلم Evening Class 1967 واضح نیست و یه جورایی میشه گفت برفکی است، در حالی که این یک فرمت remux است، و تصویر دیگه که مربوط به فیلم Its A Mad Mad Mad Mad World 1963 است و با اینکه از فرمت brrip گرفته شده وضوح بالایی داره! چه چیزی باعث این تفاوت میشه؟uupload.ir/.../...
نقل قول | گزارش به مدیر
 

ارسال نظر