Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

Transformers: Age of Extinction Review

قسمت چهارم "Transformers" با عنوان Age of Extinction در IMAX و با صدای Dolby Atmos دیدم, این فرمت جدید بروی این فیلم دومین تجربه من با این پیکربندی جدید صداست. اولی قسمت دوم گودزیلا بود, و این یکی دومین باری بود که در یک سالن فوق مدرن با این فرمت جدید داشتم یکی از فیلم های مورد علاقه ام را میدیدم, قسمت چهارم ترانسفورمرز به اندازه قسمت دوم دوست دارم, قسمت اول برای سال تولید خودش فوق العاده بود, دومی شد یکی از محبوب های من و یکی از بلوری های بسیار جدی من در تست سیستم های سینمایی! از قسمت سوم زیاد خوشم نیومد! نه خود فیلم و نه صدا و تصویرشو دوست داشتم! اما این چهارمی بنظرم در کنار دومی بهترین های این چهارگانه هستند.

در این مطلب سعی می کنم وارد تفاوت های صدا و تصویر فیلم در نسخه بلو-ری با آنچه در IMAX دیدم نشم, و تمرکزم بزارم روی نسخه خانگی این فیلم. نسخه بلوری ترانسفورمرز 4 اولین فیلم در فرمت خانگی  با صدای Dolby Atmos است. من در این بررسی صدای دالبی اچ دی 7.1 بررسی خواهم کرد. (به دلیل نداشتن تجهیزات سینمای خانگی Dolby Atmos )

بریم ببینیم قسمت چهارم ترانسفورمرز در صدا و تصویر  روی بلو-ری چی برای گفتن داره!

در قسمت چهارم تصویر فوق العاده شارپ, با کنتراست بسیار بسیار بالا و درخشان خواهید دید! جزئیات و بافت سوژه ها حتی بهتر از سه قسمت قبلی هستند. اما فقط شاخص های مثبتی که گفتم نخواهید دید! قسمت چهارم ترانسفورمرز تصویر گرینی داره! در کل فیلم شاهد گرین محسوسی هستید که بسته به فضای فیلم مقدارش کم یا زیاد خواهد شد, تقریباً هیچ صحنه ای از فیلم نیست که این کوچولوهای مزاحم شمارو تنها بزارن, خوشبختانه گرین تصویر در این قسمت کاملا کنترل شده است و میتونم بگم در هیچ صحنه ای شمارو عصبی نمی کنن! این بار "مایکل بی" برای القاء فضای اسطوره ای حسابی از دوستان کوچولومون استفاده کرده! البته بسیار سرشکل خوبی دارن و اصلا دونه درشت و کج کوله نیستند. دیگه کم کم "اپتیموس پرایم" داره در این مجموعه تبدیل به یکی از ناجی های بشریت میشه! یه جورایی هم حتی برای بیننده خارج از کشور سازند این فیلم شعارهای اپتیموس خوشاینده و حس خوبی به بیننده منتقل میکنه! از این بحث بگذریم!

از مهم ترین شاخص های تصویر قسمت چهارم کنتراست تصویر است, رنگ ها به شدت درخشان و عمیق هستند! رنگ قرمز بلعکس قسمت سوم که به شدت مصنوعی و اشباع شده بود! نسبتاً و برای حال و هوای این فیلم طبیعی است, رنگ قرمز ماشین جیپی که دختره با دوستاش میان تا کنار مزرعه واقعاً ظبیی و زیباست. سکانس های شب فیلم انگار با تکنیک HDR ضبط شده است, در تمام قاب تصویر شاهد وضوح و جزئیات بالا هستید, رنگ ها میدرخشند و سوژه ها جزئیات بالای دارند.

با این که فیلم گرینی هست اما دقت و بافت سوژه ها در این قسمت بهتر از سه قسمت قبلی دیده میشه! در چند صحنه مثل سکانسی که دختره در مزرعه روی زمین تحدید به مرگ میشه و باز هم پلانی که دختره تو ماشین میخواد که برگرده به کمک پدرش کنتراست و وضوح تصویر خیره کننده است! حتی بافت فلز روبات ها هم بهتر شده است. از وضوح سوژه های متحرک هم اصلا کم نمیشه در چند صحنه انگار سوژه ها ثابت هستن و این پس زمینه تصویر هست که با سرعت حرکت می کند! تصویر در نماهای بسته و لاین شات ها جزئیات عالی و تاثیر گزاری داره و جای برای ایراد گرفتن نمیزاره.

 از تصویر قسمت چهارم ترانسفورمرز روی بلوری لذت خواهید برد.

صدا: Dolby Atmos - Dolby TrueHD 7.1

دالبی یک بار دیگه در نسخه خانگی ضعف های خودشو ثابت کرد! اونم روی یکی از بهترین های سال که من فکر می کردم از رفرنس های من خواهد شد! اما حتی یک صدای قابل تحمل هم برای من نداشت!

دوباره ضعف در کانال های ساراند, وضوح پایین و تنبل بودن حرکت افکت ها در بین کانال ها صدای Transformers: Age of Extinction در نسخه خانگی از بدترین های سال کرد! بلعکس سایت بلوری دات کام که این فیلم در کنار گودزیلا از بهترین های سال معرفی کرد!

در اولین تستی که از صدای این فیلم بگیرید وضوح پایین صدا و خلوت بودن کانال های ساراند شمارو متعجب خواهد کرد! کلیت صدا چیزی بیشتر از یک دالبی دیجیتال استاندارد نیست.

در اگشن ترین صحنه های فیلم افکت سنگینی از هیچ یک از چهار کانال ساراند شنیده نمیشه, انگار شبحی از صدای افکت می شنوید! در بسیاری از صحنه ها انگار فراموش شده جریان افکت وارد کانال سارند مربوط کنند! در بسیاری از صحنه های اگشن و خرد شدن اجسام و پرتاب شدن به پشت دوربین صدا فقط تا نیمه راه میاد و افکتی وارد هیچ یک از ساراندها نمیشه! جریانی که در قسمت دوم فوق العاده دقیق انجام میشه! (تست کنید) در نبرد بسیار زیبای آخر فیلم  جریان افکت درست منتقل میشه اما با وضوح و هیجان بسیار پایین که اصلا شمارو هیجانی نمی کند! فقط عصابی از شما خرد میکنه که لذت بصری فیلم هم از شما خواهد گرفت!

جریان فرکانس های پایین LFE مثل اکثر صداگذاری های دالبی ترکیبی از 7 یا 5 کانال است و مستقل صداگذاری نشده است, حتما صدای حرکت دایناسور ربات فیلم دقیق تست کنید! اینقدر بده که تقریباً میشه گفت با بیننده شوخی شده است. جریان صدای فرکانس پایین هم مثل دیگر افکت های فیلم بده و اصلا قابل قبول نیست. شاید و شاید در برخی صحنه ها فقط خوب بود!

دیالوگ گرفته, گنگ و بسیار دور شنیده می شود, شاید برای شنونده ای که گوشش به بهترین های صدای سینمایی آشنا نیست این شدت و وضوح دیالوگ تاثیرگذار باشد اما فقط کافی قسمت دوم همین فیلم با صدای DTS-HD براش دمو کنیم تا بشنوه صدا اپتیموس پرایم در آن فیلم! در این چهارمی صدای اپتیموس مثل خودش در ابتدای فیلم زنگ زده و داغون شنیده میشه چه برسه به دیالوگ بازیگران فیلم که اونم اصلا جالب نیست.

شاید از خوب های صدای این فیلم موزیک باشه, موزیک بسیار خوب و ارکسترال اجرا میشه, مخصوصاً اون موزیک دراماتیک انتهایی فیلم که بسیار به انتقال فضای قهرمانانه انتهایی کمک میکنه, انگار این بار دختر فیلم میتونه یه کاری هم انجام بده و فقط تو فیلم این طرف و آن طرف در حال دویدن نیست! در کل موزیک خیلی خوب شنیده میشه و حداقل در این یک مورد من راضی کرد.

یکی از سکانس های طلایی صدای این فیلم سکانس اتوبان است که اگر بروی DTS-HD MA اجرا شده بود بیننده در خود حل می کرد! اما بروی دالبی فقط میتونم بگم پتانسیل فوق العاده بودن داشت!

در مورد قدرت DSP صدا هم در این فیلم فقط میشه گفت وجود نداشت.

در کل بلوری Transformers: Age of Extinction یکی از خوب های سال در تصویر است اما در صدا اصلا حرفی برای گفتن نداره و بد بود.

حتما این فیلم روی بلوری با قسمت دوم با صدای DTS-HD MA مقایسه کنید.

تصویر

صدا

نظرات   

 
+5 #1 آراد در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 04:08 ق ظ
سلام
تشکر برای این رویو بسیار کامل :-)
راستش همین نسخه از آقا داوود گرفتم، منم با این فیلم مشکل صدا داشتم اما روم نمیشد ازتون سوال کنم و بگم بنظر من صدای خوبی نداره مخصوصا که شما در توییترتون از فیلم در سینما تعریف کرده بودید.
الان خیالم راحت شد اشتباه نمیکردم :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+6 #2 رضا مقدم در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 05:08 ق ظ
با سلام
تشکر بسیار بابت ریوو آقای رزین
عرض معذرت از دوستان بابت کم کاری خیلی زیاد
حیف که فیلم در صدا حرف برای گفتن نداره
کلی فیلم در چند روز اینده باید سفارش بدم این فیلم هم جزو اونهاست
نسخه دانلودیش رو تو لب تابم دیدم پر از صحنه های اکشن و افکتیو هست با خودم میگفتم در بلوری و سیستم خودم چه لذتی خواهم برد
اما فعلا که کمی ضد حال شد
امیدوارم کمی مشغله کاری کم بشه و باز در خدمت دوستان باشم
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+6 #3 شهریار در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 08:08 ق ظ
نقل قول از رضا مقدم:
با سلام
تشکر بسیار بابت ریوو آقای رزین
عرض معذرت از دوستان بابت کم کاری خیلی زیاد
حیف که فیلم در صدا حرف برای گفتن نداره
کلی فیلم در چند روز اینده باید سفارش بدم این فیلم هم جزو اونهاست
نسخه دانلودیش رو تو لب تابم دیدم پر از صحنه های اکشن و افکتیو هست با خودم میگفتم در بلوری و سیستم خودم چه لذتی خواهم برد
اما فعلا که کمی ضد حال شد
امیدوارم کمی مشغله کاری کم بشه و باز در خدمت دوستان باشم

داش رضا همین که سر میزنی به سایت جای خوشحالی داره.

آی گفتی منم باید کلی سفارش ثبت کنم یکیش همین فیلم آقای برزین هم نگفتن کلا نخرید پیشنهاد کردن تست کنیم و تاکید کردن از تصویر لذت خواهیم برد
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #4 ستار در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 12:08 ب ظ
سلام
ممنون برای تحلیل این فیلم بسیار مهم امسال.
من همین نسخه سفارش داده بودم که تازگی رسیده با این تحلیل باید بشینم فیلم ببینم 8)

تشکر ویژه از آقای برزین برای زحماتی که برای سایت می کشند :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #5 مهرداد در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 02:08 ب ظ
سلام
چقدر کامل بود لذت بردم :-)
نیم ساعت پیش به داوود جان سفارش دادم ;-)

ممنون
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #6 یاسر در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 02:08 ب ظ
آقای برزین تشکر
کاملا با شما موافقم من هم این فیلم تست کردم و نظرات شمارو تایید می کنم :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+3 #7 جمشید در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
سلام
مرسی برای تحلیل این فیلم بسیار مهم سال

ببخشید این نسخه برای کجاست؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #8 بهرنگ در تاریخ: سه شنبه 06 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
نقل قول از جمشید:
سلام
مرسی برای تحلیل این فیلم بسیار مهم سال

ببخشید این نسخه برای کجاست؟

سلام

نسخه U.S
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+3 #9 حمید در تاریخ: چهارشنب 07 آبان 1393 ، ساعت 04:08 ب ظ
سلام
همین امروز یه نسخه از فیلم از اقا داوود تحویل گرفتم و در اولین تست تصویر بود که خیره کننده برام ظاهر شد :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #10 فرهاد در تاریخ: چهارشنب 07 آبان 1393 ، ساعت 10:08 ب ظ
سلام

چقدر خوشحال شدم تحلیل این فیلم شما نوشتید و چقدر خوشحال تر از برداشتی که از صدای فیلم داشتم.

من قسمت دوم در دو نسخه دالبی اچی دی و دی تی اس اچ دی دارم. قسمت چهارم غیر قابل مقایسه با نسخه دی تی اس دوم هست
نمیدونم چرا اینقدر نسبت به دوم ضعیف کار کردن!

ازتون سپاسگزارم :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+5 #11 رضا در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 07:08 ق ظ
سلام جناب برزین میشه در مورد Bi-Amp بودن بلنگوها توضیحی بدین و اینکه فوکال سری 900 Bi-Amp هست ؟ خیلی ممنون
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #12 عرشیا در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 12:08 ب ظ
شما تحلیل سیستم می کنید یا تبلغ برای فروش
؟خیلی دوست دارم بدونم :-*
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+7 #13 بهرنگ در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 02:08 ب ظ
نقل قول از عرشیا:
شما تحلیل سیستم می کنید یا تبلغ برای فروش
؟خیلی دوست دارم بدونم :-*


من تحلیل سیستم می کنم اما,
در کار تحلیل بخشی از اون تبلیغ یا ضد تبلیغ هست. ما از محصول یا خدماتی صحبت می کنم پس این در کار حرفه ای تبلیغ بحساب میاد!

اگر منظورت این که پولی برای نوشتن از فلان برند دریافت می کنم! در اصل باید دریافت کنم, اما در ایران نه هیچ پولی من از نوشتن هیچ مطلبی نگرفتم

چرا در آلمان من اولین تبلیغی که برای کمپانی Nubert وقتی کلاس های شناخت صدا و آشنانی با بلندگو میدیدم دریافت کردم! خیلی هم تو نوجوانی بهم حال داد
لانم حال میده اما نمیگیرم!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #14 بهرنگ در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 02:08 ب ظ
نقل قول از رضا:
سلام جناب برزین میشه در مورد Bi-Amp بودن بلنگوها توضیحی بدین و اینکه فوکال سری 900 Bi-Amp هست ؟ خیلی ممنون

سلام

استفاده از دو کانال پاور برای قسمت فرکانس پایین و بالا بصورت مجزا

در سایت کمپانی چک کنید!
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #15 آراد در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
آقای برزین میشه خواهش کنم جریان تبلیغ برای کمپانی بلندگو ساز تعریف کنید؟
لطفا
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+5 #16 بهرنگ در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
نقل قول از آراد:
آقای برزین میشه خواهش کنم جریان تبلیغ برای کمپانی بلندگو ساز تعریف کنید؟
لطفا

داستان مال کلاس دوازده من که تازه وارد صدا و حالا در اون زمان تصویر شده بودم, تو یه دوره ای که کمپانی Nubert کلاس های برگزار می کرد شرکت کردم. تو دبیرستان یه معلمی داشتیم اسمش "یوآخین" بود ایشون یه رادیویی محلی خیلی برد کوتاهی داشت, هر چند وقت از بچه های کلاس اونهایی که کاری بلد بودن یا هنری داشتن یا فنی بودن یا هرچی دعوت میکرد برن تو رادیو در مورد کارشون صحبت کنن! منم تو یه برنامه ای رفتم در مورد صدا و سیستم های فای این داستان ها شروع کردم از کیفیت متریال و صدای بلندگوی نوبرت صحبت کردم, یه نفر شنیده بود رفته بوده گفته بود از فلان رادیو تعریف شمارو شنیدم در آخر خرید کرده بود.
یه شنبه ای من خواستن دفتر کمپانی گفتن شما برای ما تبلیغ کردین برای تشکر اون سال به من دوهزار مارک پول دادن!
الان اگر یوروی حساب کنید میشه 8 تومن که اون سال ها بیشتر هم ارزش داشت, اون سالها اون پول باعث شد یک سال عشقو حال :)
همین
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+5 #17 آراد در تاریخ: پنج شنبه 08 آبان 1393 ، ساعت 10:08 ب ظ
نقل قول از بهرنگ:
نقل قول از آراد:
آقای برزین میشه خواهش کنم جریان تبلیغ برای کمپانی بلندگو ساز تعریف کنید؟
لطفا

داستان مال کلاس دوازده من که تازه وارد صدا و حالا در اون زمان تصویر شده بودم, تو یه دوره ای که کمپانی Nubert کلاس های برگزار می کرد شرکت کردم. تو دبیرستان یه معلمی داشتیم اسمش "یوآخین" بود ایشون یه رادیویی محلی خیلی برد کوتاهی داشت, هر چند وقت از بچه های کلاس اونهایی که کاری بلد بودن یا هنری داشتن یا فنی بودن یا هرچی دعوت میکرد برن تو رادیو در مورد کارشون صحبت کنن! منم تو یه برنامه ای رفتم در مورد صدا و سیستم های فای این داستان ها شروع کردم از کیفیت متریال و صدای بلندگوی نوبرت صحبت کردم, یه نفر شنیده بود رفته بوده گفته بود از فلان رادیو تعریف شمارو شنیدم در آخر خرید کرده بود.
یه شنبه ای من خواستن دفتر کمپانی گفتن شما برای ما تبلیغ کردین برای تشکر اون سال به من دوهزار مارک پول دادن!
الان اگر یوروی حساب کنید میشه 8 تومن که اون سال ها بیشتر هم ارزش داشت, اون سالها اون پول باعث شد یک سال عشقو حال :)
همین


چقدر جالب بود

ممنون مارو در خاطراتتون شریک کردید :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+6 #18 سهیل در تاریخ: جمعه 09 آبان 1393 ، ساعت 05:08 ق ظ
سلام جناب برزین
1- خواستم بپرسم برای سکوت مطلق و حذف نویز
فقط تعویض کابل کافی هست ؟
(همیشه موقع روشن شدن ریسیور یه نویز ضعیف فیسسسسسسسسس دارم !)
2- تو یک سری موزیکها یا فیلم ها صدای شدیدی نمیاد ولی دیاگفرام انگار می خواد پاره بشه تکون میحوره این برای چیه
نوعی فرکانس که گوش ما نمیشنوه !؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #19 بهرنگ در تاریخ: جمعه 09 آبان 1393 ، ساعت 02:08 ب ظ
نقل قول از سهیل:
سلام جناب برزین
1- خواستم بپرسم برای سکوت مطلق و حذف نویز
فقط تعویض کابل کافی هست ؟
(همیشه موقع روشن شدن ریسیور یه نویز ضعیف فیسسسسسسسسس دارم !)
2- تو یک سری موزیکها یا فیلم ها صدای شدیدی نمیاد ولی دیاگفرام انگار می خواد پاره بشه تکون میحوره این برای چیه
نوعی فرکانس که گوش ما نمیشنوه !؟

سلام

نویز سفید در خیلی از تولیدات آمپلی فایر استریو رایج هست, و فقط از فاصله بسیار نزدیک به های فرکانسی ها شنیده میشه!
در سینمایی ها میشه گفت وجود نداره!

مشکلی که شما دارید از خرابی آمپلی فایر میتونه باشه! از مدار تغدیه یا خازن های خروجی صدا! با نمایندگی مشورت کنید

کابل هیچ ربطی به این مشکل نداره
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+7 #20 شهریار در تاریخ: جمعه 09 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
سلام
صحبت حرفه ای بودن فروشندگان و نمایندگان برندها شد این داستان از من بخونید

در تایلد دختر و پسری هستند که مدت دو سال مسافرات های دور دنیا انجام میدن. جاهای خیلی لوکسی میرن و از جاهای مختلفی که میرن عکس میگیرن و در شبکه های اجتمایی به اشتراک میزارن.
این زوج علاقه به دوربین های سونی داشتن و همیشه با محصولات این کمپانی عکس میگرفتن

تنها کاری که از روی علاقه انجام میدادن بعد از توضیح جای که عکس مربوط میشه می نوشتن این عکس با فلان دوربین یا موبایل سونی گرفته شده است.

نمایندگی سونی در کشورشون متوجه این کار میشه از این خانوم و آقا دعوت میکنه در مراسمی ازشون قدردانی میکنه و اسپانسر سفرهاشون میشه و جدید ترین مدل های دوربین سونی بهشون هدیه میده.

حالا فکرشو بکنید در ایران کسی این کار میکرد :o
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+6 #21 افشین در تاریخ: جمعه 09 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
نقل قول از شهریار:
سلام
صحبت حرفه ای بودن فروشندگان و نمایندگان برندها شد این داستان از من بخونید

در تایلد دختر و پسری هستند که مدت دو سال مسافرات های دور دنیا انجام میدن. جاهای خیلی لوکسی میرن و از جاهای مختلفی که میرن عکس میگیرن و در شبکه های اجتمایی به اشتراک میزارن.
این زوج علاقه به دوربین های سونی داشتن و همیشه با محصولات این کمپانی عکس میگرفتن

تنها کاری که از روی علاقه انجام میدادن بعد از توضیح جای که عکس مربوط میشه می نوشتن این عکس با فلان دوربین یا موبایل سونی گرفته شده است.

نمایندگی سونی در کشورشون متوجه این کار میشه از این خانوم و آقا دعوت میکنه در مراسمی ازشون قدردانی میکنه و اسپانسر سفرهاشون میشه و جدید ترین مدل های دوربین سونی بهشون هدیه میده.

حالا فکرشو بکنید در ایران کسی این کار میکرد :o


خیلی جالب بود شهریار جان

نه آقا تو ایران نه فروشنده نه شرکت ها اینقدر حرفه ای نیستن بخوان از این کارا انجام بدن
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+4 #22 مهرداد در تاریخ: جمعه 09 آبان 1393 ، ساعت 09:08 ب ظ
حالا این گوش کنید

حتما تو برنامه بوق که شبها از شبکه بوق پخش میشه گفته شده از دختر بچه ای که تو 14 سالگی یه شبکه تو یوتیوب باز میکنه و کارش این بوده میرفته تو نیویورک تل مو گوشواره دخترونه جوراب دامن چیزاری اینجوری که بچه ها دوست دارن از جاهای ارزون میخریده و جلوری دوربین توضیح میداده از کجا خریدم از این صحبت ها
کارش اینقدر میگیره بازدید شبکه یوتوبش در ماه میره بالای یک میلیون الان 17 سالشه تور آسیا مثل ژاپن و هند میزاره میرن دیدن طرفداراش
یه برند تازه کار تو امریکا باهاش قرار داد بسته برای خط تولید لباس
یه فروشگاه بزرگ تو شهر نیویورک برای استفاده از عکسش و تبلیغ لیاس نوجون ها باهاش قرار داد بسته
جالب هنوز پول ها به حساب پدرش واریز میشه چون خودش سن قانونی نداره

اینجا بیا سالها در وب فعالیت کن آخرش میان چرت و چرت میگن
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #23 کوروش در تاریخ: شنبه 10 آبان 1393 ، ساعت 07:08 ب ظ
منم فیلم سفارش دادم این هفته میرسه :-)
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+1 #24 عماد نظری در تاریخ: چهارشنب 14 آبان 1393 ، ساعت 06:08 ب ظ
سلام دوستان ببخشید اینجا جاش نیست اما مجبور شدم !!

من پک فیلم Inception (اینسپشن) رو اورجینال که شامل چمدون و فرفره داخل فیلم همچنین دفترچه هست که شامل 3 دیسک اورجینال هست هم هست میخوام بفروشم چون پول لازمم. :sad: :sad:

این پک لیمیتد ادیشن هست !!!!!
اینم لینک آمازونش که اصلا دیگه گیر نمیاد ازش و حتی موجودی آمازون تموم شده:

amazon.com/.../...


دوستان برای هماهنگی خرید به شماره زیر پیام بدید :

09370604879

یا از طریق ایمیل زیر در ارتباط باشید :

j.depp_emad@yahoo.com

ممنون از مدیریت سایت.
نقل قول | گزارش به مدیر
 

ارسال نظر