Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

نمایشگاه های اند شهر تایپه

New-Taipei-City

تعداد نمایشگاه های صدا و تصویری که در طول چند سال اخیر در کشور تایوان برگزار شده است داره از شمارش خارج میشه! طبیعی هم هست, این مینی کشور آسیایی که از سه یا چهار جزیره فسقلی در سرزمین چین تشکیل شده است, میزان درآمد متوسط سالانه مردمش چهار برابر بیشتر از بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی است. یکی از دلایل این رشد اقتصادی تایوان بی شک خارج شدن این کشور از سیستم "کمونیست" چین به "دمکراتیک" بود. این کشور از نظر شاخص‌های آزادی بیان، مراقبت سلامتی، آموزش همگانی و آزادی اقتصادی در رده‌های بالای دنیا قرار دارد.

این نمایشگاه سه روزه که در شهر "تایپه" پایتخت کشور تایوان برگزار شده است, که در موارد بیشتر از نمونه های مشابه قبلی (از نظر من) جذابیت داشت.

به عنوان مثال دموی سینمایی یاماهاست, که با بلوری پلیر OPPO UDP-203 انجام شده! این یعنی در آینده نزدیک هم نباید منتظر حرکتی در ساخت نسل جدید بلوری پلیرها از طرف این برند ویدئو پلیر نساز باشیم.

یاماها ساب ووفر مدل NS-SW1000  با بلندگوهای Soavo 901 و پری آمپلی فایر AVENTAGE CX-A5100 (که من الان چقدر بهش نیاز دارم) و پاور A5000 دمو داشته, که من شنیدم این ساب ووفر تو کلاس میانه قیمت ها یکی از بهترین های بازار بحساب میاد. یاماها همیشه حداقل در ساخت ساب ووفرهای کلاس بالاش خیلی خوب بوده, و من هم یکی از طرفداراش بودم! البته تا قبل از این که خودم SVS مدل SVS PB13-Ultra تجربه کنم. این مدل در بین علاقه مندان به سیستم های سینمایی به کینگ کنگ هم معروف است. من از JL AUDIO سری Fathom هم خیلی خوشم میاد. مدل Gotham جدید وارد بازار کرده که من هنوز نشنیدم.

 خود اوپو مدل UDP-203 با دنن و در یک ستاپ بسیار بد, با نمایشگری بسیار کوچیک دمو کرده بود! که بنظرم بسیار مسخره و حتی مضحک اومد! حتی برای کنترل انعکاس های صدا به خودشون زحمت نداره بودن از باس ترپ در گوشه های اتاق استفاده کنن! به زودی هم مدل های اند UDP-205 که جایگزین مدل افسانه ای 105D شده است را وارد بازار خواهد کرد. عجب پلیر خوشگل و با کلاسی هم هست.

آقای "تورج مقدم" هم در این نمایشگاه با Vertere Audio در ستاپ فوق العاده ای با بلندگوهای جدید Marten Mingus و آملی فایر ASR Luna 8 و دو مدل از سورس آنالوگ برند جدیدش به همراه DAC MSB شرکت کرده بود.

 منم بلاخره دارم روی آکوستیک اتاق نمایشم کار می کنم, فعلا سفارش مدل های طرح دار "باس ترپ" و "QRD" دادم, (باس ترپ نوعی جاذب صدای فرکانس پایین است که در گوشه های دیوار برای کنترل فرکانس های پایین و کم کردم هوم باس استفاده میشه) و دیفیوزر های سه بعدی QRD که بیشتر بروی سقف و دیوار پشت بلندگوها نصب میشن نقش بسیار مهمی در کنترل Flutter Echo دارن.

 در ادامه مطلب عکس های این نمایشگاه ببینید:

ارسال نظر