Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

m Cable HDMI


 تبلیغات: مجموعه آکوستیک عرضه کننده محصولات صدا و تصویر های فای و های اند در ایران.


m Cable یکی از اون محصولاتی ست که مدتی وارد مارک صدا و تصویر شده و مورد توجه ویدئوفایل ها و گیمرها قرار گرفته است. کابل m Cable HDMI تنها کابل HDMI حال حاظر مارکت است که امکان بهبود کیفیت تصویر را دارد! m Cable در دو ورژن مخصوص گیم و فیلم عرضه می شود. رنگ نارنجی مخصوص فیلم و رنگ قرمز برای کنسول های بازی طراحی شده است. نسخه ی 2 متری سینمایی این کابل 100 دلار قیمت دارد.

من نسخه سینمایی این کابل تست کردم, از لحاظ بسته بندی قابل قبول بود اما خود کابل کاملا از پلاستیک ساخته شده است و حس یک کابل گران قیمت درست و حسابی را به من منتقل  نکرد. این کابل در یک سر یک اتصال USB دارد که برای برق چیپ ست داخل کانکتور اصلی کابل است و باید به یکی از ورودی های USB نمایشگر متصل شود. و سر دیگر کابل به سورس صدا و تصویر متصل می شود.

این کابل مناسب استریم فیلم یا مثل دوستان که داخل ایران نسخه های Remux نگاه می کنند است! با تست های که من انجام دادم این کابل روی رزولوشن های 720 و 1080 بیشترین توانایی بهبود کیفیت تصویر را دارد, آنچه در اولین تست مشهود بود افزایش 20 درصدی وضوح تصویر و جزئیات سوژه ها ست, رنگ های گرم درخشات تر هستند و کمی هم میشه گفت در افزایش عمق رنگ مشکی و کنتراست تاثیر مثبتی دارد.

بروی تصاویر 4K تفاوتی دیده نمی شود, شاید 5 درصد کنتراست بهتر شود. در تصاویر HDR و دالبی ویژن این کابل هیچ تاثیری ندارد. به نوعی میشه گفت قدرت پردازشی این کابل برای منابع تصویر ضعیف است.

m Cable کابل بسیار خوبی اما نه برای دوستانی که از نسخه های فیزکی بلوری و UHD بلوری استفاده می کنند. این کابل را برای دوستانی که استریم یا نسخه های Remux شده را استفاده می کنند توصیه می کنم. این کابل تا 20 درصد ضعف های میدیا پلیرها تجاری رایج و نسخه های ویدئویی غیر فیزیکی را جبران می کند و تاثیر مثبتی بروی تصویر دارد.

 

ارسال نظر

1.کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده‌ی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، نام کاربری و IP وی مسدود می‌شود.
2.لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


ورود اعضاء