Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

بهترین کابل HDMI

اولین تجربه برند من در کابل HDMI , با VAN DEN HUL, FLAT شروع شد, کابلی که در دوره خودش به خیلی از دوستان پیشنهاد کردم و ازش واقعا راضی بودم, بعد از وارد شدن بلو-ری به سیستم من مدل FLAT جاشو داد به VAN DEN HUL ULTIMATE تفاوتش با مدل فلت در تیزی بیشتر تصویر بود, فلت یکم بافت تصویر Smooth تری داشت که خیلی مناسبش کرده بود برای دی وی دی پلیرهای درست و حسابی, یکی از دلایلی که Ultimate از مدار خارج کردم بیش از حد آرام بودن این کابل در صدا بود! من در تصویر به صدای وحشی علاقه دارم اما VAN DEN HUL آرام بود و این نمی توانست حس هیجانی من در افکت برآورده کند!

بعدا سویچ کردم روی AudioQuest سری Diamond کابل بسیار گران قیمت و یکی از بهترین هاست, این کابل در صدا بی نظیره, فوق العاده افکتیو و کانالیزه, میتونم بگم یکی از کریستالی ترین صداهارو از این کابل شنیدم! تصویر این کابل  اروپایی پسند هست! کمی Chromatic نه به حدی که تو ذوق بزنه اما تاثیر گذاره, اصلا فکر نکنید کابلی که تاثیر منفی روی تصویر بزاره! از بهترین ها در بافت و کنترل گرین همین AudioQuest بود, اما با خواست من کمی فقط کمی در تصویر فاصله داشت!

مدتی دنبال یه کابلی بودم که قیمت مناسب داشته باشه و بشه روش برای یه شروع خوب برای مخاطب وبلاگ تمرکز کرد, تا رسیدم به Monster Cable , یکی از غول های استودیوی و عشق گیتاریست ها :) مانستر در چند مدل محدود HDMI که تولید میکنه جنس صدا و تصویر مشابه ای داره, تصویر تیز و کمی Bold فقط کمی که اصلا اذیت کننده نیست و بلعکس تصویر جذاب هم میکنه, تصویر روشنی داره و رنگ خوب کنترل میکنه, صدای افکتیو عالی داره و جای برای شکایت من نمیزاره اما در موزیک از VAN DEN HUL و AudioQuest عقب تر می ایسته, در کل کابلی که با قیمت ارزونی که داره یک انتخاب خوب برای شروع است.

در حال حاظر کابل Wireworld مدل Platinum Starlight 7 تو مداره, کابلی هم قیمت AudioQuest Diamond برای مدل دو متری 1500 دلار قیمت داره, شروع تست من از Wireworld با مدل ارزون Chroma 7 شروع شد, در مدل Ultraviolet 7 توانست من در صدا و تصویر درگیر کنه و در Starlight 7 بود که کاملا به کابل اول من در تست سینمایی تبدیل شد! از مهم ترین شاخص های این برند در ساخت کابل HDMI همانطور که در مطالب گذشته در مورد این برند گفتم Neutrality فوق العاده ای که در صدا و تصویر داره! با بیشتر شدن میزان تست ها و درک از صدا و تصویر تشخیص تفاوت ها و میزان تاثیر گذار بودن هر محصول بر صدا و تصویر بیشتر و بیشتر میشه و به همان اندازه اشتیاق به تست محصولات مختلف بیشتر می شود! چیزی که در من غیر قابل کنترل است!

کابل Wireworld به همان اندازه که جزئیات تحویل میده نقشی در تصویر نداره, به نحوی که شما بین سورس و نمایشگر یک رابط سومی احساس نمی کنید, مشکلی که حتی در بهترین های این صنعت نیز احساس می کنید! لازم در اینجاهم اشاره کنم کابل های HDMI این کمپانی نیاز به 40 ساعت و بیشتر Break-in دارن و تا قبل از این زمان نمیشه روی پاسخ این کابل نظر داد. بی طرف بودن این کابل روی صدا و تصویر این برند به بهترین انتخاب برای تست کامپوننت ها تبدیل کرده است. تصویری با دقت بسیار بالا بدون نویز پشه ای در لبه های تصویر, کابل HDMI بد روی عمق سیاهی تاثیر میزاره و تشخیص سایه هارو در تاریکی کم و در موارد ارزان قیمت سایه هارو در سیاهی حل می کند! Wireworld سیاه جوهری عمیقی نمایش میده با کنتراست خیره کننده و رنگ های درخشان.

کابل های رده بالای این برند صدای فوق العاده افکتیوی دارند, بسیار کانالیزه و دقیق در هر کانال, مشکل که بسیاری از کابل ها دارن ترکیب کردن افکت ها مخصوصا در پیک های لحطه ای است! Wireworld در سنگین ترین پیک ها کنترل فوق العاده ای بر هر کانال داره و اصلا حس گنگی و سنگینی در کانال های صدارو به شنوده نمیدن. یه حس یکپارچگی فوق العاده در صدا و تصویر این کابل است.

در آخر اجازه میخوام "Wireworld" به عنوان بهترین کابل HDMI تا به این تاریخ اعلام کنم.

ارسال نظر

1.کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده‌ی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، نام کاربری و IP وی مسدود می‌شود.
2.لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


ورود اعضاء