Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

بروزرسانی به دالبی ویژن

Upgrade


تبلیغات: مجموعه آکوستیک عرضه کننده محصولات صدا و تصویر های فای و های اند در ایران...


اکثر برندهای شناخته شده در ساخت آمپلی فایر های A/V برای کریسمس 2017 بسته ی بروزرسانی "دالبی ویژن" برای تولیدات 2016 به بعد خود عرضه کردند, این بروزرسانی برای آمپلی فایرهای کلاس متوسط به بالا که به صورت پیش فرض مجهز به سیستم HDR هستند قابل اجراست. اما نکاتی را باید برای این بروزرسانی در نظر داشته باشید, که در این مطلب به آنها اشاره خواهم کرد:

اولین نکته این هست که برای تمام Upgrade ها از فلش مموری استفاده کنید و نه از اینترنت خود آمپلی فایر, فقط برای Update ها از طریق وای فای آمپلی فایر اقدام کنید, در واقع Update کردن به نوعی اشکالات نرم افزار و سخت افزار را برطرف می کند در حالی که در Upgrade کردن یک نسخه جدید از نرم افزار را ارائه می شود که ممکن است امکانات بیشتری نسبت به نرم افزار نسخه قدیمی تر داشته باشد. درست مثل اضافه شدن دالبی ویژن به آمپلی فایرهای که به صورت پیش فرض مجهز به HDR بودند.

حتما فایل بروزرسانی را از سایت رسمی تولید کننده دریافت کنید, و به هیچ عنوان به فایل های که در انجمن های خارجی گذاشته می شود اعتماد نکنید, در سالهای گذشته بسیار گزارش های از مشکل دار بودن این گونه فایل ها و خرابی کامپوننت های صدا و تصویر داشتیم, سال 2015 در انجمن avsforum یک بسته ی بروزرسانی برای آمپلی فایرهای دنن قرار گرفت که حاوی بد افزار بود و باعث مرگ آمپلی فایرهای رده بالای دنن میشد! در این فایل ورژن های قدیمی و جدید به صورت ترکیبی قرار گرفته بود, در بسته های بروزرسانی چندین فایل قرار دارد که هر کدام بخشی از فرایند فعال سازی امکانات جدید در کامپوننت هستند, در آن بسته مخرب آمده بودن در ابتدا فایل های جدید و در ادامه ورژن های قدیمی را قرار داده بودن, که باعث میشد آمپلی فایر در 40 درصد از پیشرفت خاموش شود, که به این حالت مرگ دستگاه گفته می شود, برای راه اندازی مجدد لازم هست دستگاه از طریق کابل فلت به نرم افزار مخصوص متصل شود و کل نرم افزار دستگاه از ابتدا نصب شود, همان فرایند ابتدایی که در کارخانه انجام می شود، به دلیل نبود نمایندگی های اصلی و مجهز در ایران! این اتفاق غیر قابل جبران است. متاسفانه هیچ کدام از برندهای موجود در ایران مثل ,یاماها, دنن, اونکیو, پایونیر, هارمن, مارانتز... نماینده رسمی و مجهزی ندارن و صرفاً تعمییرگاه هستن که در صورت خرابی در بخش پاور دستگاه یا بخش های مکانیکی امکان تعویض قطعات ساده ی مثل خازن, مقاومت, تسمه... دارن! اگر دقت کرده باشید بروی کارتن بسیاری از برندهای معروف که در داخل فروخته می شود, نوشته بخش تصویر شامل گارانتی نمی باشد! چرا که تعمییرکاران این محصولات به قطعات مهم دسترسی ندارند و اگر به دلایل مختلف برد اصلی آمپلی فایر یا پلیر دچار اشکال شود, باید برد اصلی از دبی به ایران وارد شود, که هزینه های زیاد و زمان بر هست, به همین دلیل در داخل مهم ترین و آسیب پذیرترین بخش از این گونه تجهیزات صدا و تصویر هیچ گونه گارانتی ندارد. (این مشکل هیچ ربطی به تعمییرکاران ندارد و به وارد کننده های این محصولات مربوط میشه که باید تجهیزات و قطعات مهم را وارد ایران کنند, نه صرفاً وارد کردن خود محصول و فروش آن)

برای Upgrade کردن آمپلی فایرهای که ورژن جدید دالبی ویژن را دریافت می کنن, باید از فلش مموری که به صورت FAT فرمت شده باشد استفاده کنید و هیچ فایل دیگری هم بروی آن نباشد, پس از دانلود باید بسته ی دریافتی را از حالت فشره خارج کنید و فقط فایل های داخل بسته را بروی فلش مموری کپی کنید. قبل از انجام مراحل بروزرسانی حتما اینترنت آمپلی فایر را خاموش کنید, و از کیفیت برق دستگاه اطمینان حاصل کنید, اگر در مراحل بروزرسانی دستگاه خاموش شود یا شوک شدیدی به آن وارد شود, دستگاه خواهد مرد! اگر آمپلی فایر به نمایشگر وصل هست, در زمان بروزرسانی نمایشگر را خاموش نکنید, این کار باعث شوک به مدار تصویر و امکان اختلال در روند بروزرسانی را دارد, مراحل بروزرسانی می تواند از 30 دقیقه تا 1 ساعت طول بکشد, اگر بعد از کامل شدن نصب نسخه ی جدید, آمپلی فایر بروی همان 100% ماند, اصلا جای نگرانی نیست, این مدت میتونه 10 تا 20 دقیقه هم طول بکشد, این زمانی است که آمپلی فایر دارد امکان جدید را بروی چیپ ست مربوطه اجرایی می کند. پس از کامل شدن بروزرسانی آمپلی فایر خاموش می شود, پس از آن می توانید دستگاه را روش کنید و از امکانتات جدید لذت ببرید.

شاید کمی مراحل بروزرسانی در کامپوننت های صدا و تصویر بنظر پیچیده و با ریسک بالا باشد, اما اگر با دقت انجام بشه, بسیار ساده و بدون خطر برای دستگاه خواهد بود.

خوش باشید

نظرات   

 
+8 #81 کیوان در تاریخ: جمعه 15 دی 1396 ، ساعت 07:10 ب ظ
من‌فکر‌میکنم بعضی دوستان یا کم لطف هستن یا بجای تحلیل صدا بیشتر به فکر تخریب شرکتها هستن .دقیقا من ۲ ماه پیش از شرکت tsra بلندگو اریا با امپ دویاله ۲۳۰ خریداری کردم.دوستانی که میگن فوکال در ایران قیمت نجومی دارد از چه مرجعی استعلام کردن .خیلی راحت شما سایت امازون هم ببینید و از تهران قیمت بگیرید لختلاف را منوجه میشید...
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
-7 #82 وحيدو در تاریخ: یکشنبه 17 دی 1396 ، ساعت 12:10 ق ظ
نقل قول از کیوان:
من‌فکر‌میکنم بعضی دوستان یا کم لطف هستن یا بجای تحلیل صدا بیشتر به فکر تخریب شرکتها هستن .دقیقا من ۲ ماه پیش از شرکت tsra بلندگو اریا با امپ دویاله ۲۳۰ خریداری کردم.دوستانی که میگن فوکال در ایران قیمت نجومی دارد از چه مرجعی استعلام کردن .خیلی راحت شما سایت امازون هم ببینید و از تهران قیمت بگیرید لختلاف را منوجه میشید...


اون آدم كم لطف، من بودم
شما از مخاطبان اصلي سايت هستين و ميدانم با مدير سايت رابطه دوستانه و صميمي هم دارين.
بله، باالفرض من دارم تخريب ميكنم و كم لطف هستم ( نادان هستم، احمق هستم و ... )

آقاي كيوان اين نظر من بوده، شما اين وسط چه كار داري ؟!؟!!! داروغه هستي ؟!!! به أمر به معروف و نهي از منكر جامعه كمك ميكني ؟!!! ( شايد پول كل سيستم هاي صوتيت به نيم ميليارد تومان هم برسه )
ولي بدت نياد، سرت تو كار خودت باشه و كاري به خير و شر ديگران نداشته باش
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
+8 #83 کیوان در تاریخ: یکشنبه 17 دی 1396 ، ساعت 01:10 ب ظ
حق به شما میدم ،دیگه فضای مجازی مثل شما باید باشد تا خیلی مسائل روشن شود .شما هم که‌لطف کردین شخصیت خودتون کلا تحلیل کردین نیاز به صحبت نیست.
جناب برزین هم جایگاهشون شهره خاص عام است نیاز به ورود به این حواشی نیست ..
نقل قول | گزارش به مدیر
 

ارسال نظر